ملاتونین در ایجاد و تنظیم ریتم خواب و بیداری دارای نقش مهمی در بدن می باشد. ملاتونین سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و سیستم قلبی، عروقی تولید مثل را تحت تاثیر قرار می دهد. این مکمل با کمک به اصلاح الگوی خواب در کسانی که از بیخوابی ناشی از سطوح پایین ملاتونین در بدن رنج می برند باعث بهبود کیفیت خواب شبانه می شود. ملاتونین یک آنتی اکسیدان فوق العاده قدرتمند و با طیف بسیار وسیع می باشد که باعث محافظت تمام سلول های بدن و اجزا آن ها ، از جمله سلول های حیاتی مغز می گردد.

مصرف مکمل ملاتونین می توانند به عنوان عامل خواب آور و تنظیم کننده طبیعی ساعت بیولوژیکی بدن، به تنظیم خواب مخصوصا در زمان میانسالی وافرادی که دائم در مسافرت هستند کمک کند.

  • کمک به رفع اخالالت خواب و بی خوابی
  • بهبود خواب در افراد سالم
  • کاهش زمان به خواب رفتن در افراد مبتلا به اختلال تاخیر در فاز خواب    DSPD
  • کمک به تنظیم ساعات خواب در اثر شیفت های کاری شبانه و مسافرت های هوایی jetlag
  • دارای خاصیت آنتی اکسیدانی
  • بهبود علائم افسردگی و اختلالات رفتاری فصلی

 

مقدار و روش مصرف:

شبها یک عدد قرص 30 دقیقه  تا یک ساعت قبل از خواب به همراه یک لیوان آب مصرف گردد.

 

موارد احتیاط:

زنان باردار و شیرده در مصرف این قرص باید بسیار محتاط باشند و قبل از مصرف آن با پزشک مشورت کنند. همچنین افرادی که آلرژی های شدید دارند و یا سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف است نباید از قرص ملاتونین استفاده کنند.

 

عوارض جانبی:

مشابه تمام مکمل های تغذیه ای این محصول هم ممکن است در بعضی افراد سبب بروز عوارض جانبی مانند تهوع، نفخ، یبوست و یا اسهال شود. عوارض جانبی قرص ملاتونین بسیار محدود است. اما گاهی برخی از افراد به  سردرد، سرگیجه، حالت تهوع و  خواب آلودگی شدید دچار می شوند.

تداخل دارویی:

مصرف قرص ملاتونین سبب می شود فرد احساس خواب داشته باشد. به همین دلیل  مصرف آن با ترکیبات حاوی الکل ممنوع است. همچنین اگر داروهای زیرا مصرف می کنید نباید ملاتونین را استفاده کنید:

بنزودیاپین و هیپنوتیک

آنتی هیستامین

مسکن ها و آرامش بخش ها

مسکن های عضلانی

قرص ملاتونین سبب افزایش قند خون می شود و نباید با داروهای دیابتی مصرف شود.  قرص ملاتونین را با داروهای منعقد کننده خون مصرف نکنید زیرا مانع از لخته شدن خون می شود.

 

شرایط نگهداری:

در جای خشک و دور از نور، دور از دید و  دسترس اطفال و در دمای زیر ۳۰ درجه سانتی‏گراد نگهداری شود.

 

این فـرآورده جهت تشخیـص، درمان و پیشگیری از بیماری نمی‏باشد.

بسته بندی: 60 عدد قرص

فرمولاسیون با مشورت شرکت Pacific Vital آمریکا

bookhttps://parsinehpharma.com/wp-content/uploads/2023/07/catalogue-pakhsh-W2-print20-scaled.jpg

مطالب مرتبط:
فهرست